سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ
خدای من! کدام یک از مردم نزد تو محبوبتر است؟ فرمود : دانشمندی که دانشمند دیگری را می جوید . [موسی علیه السلام]

گزارشی تکان دهنده از جزئیات فعالیت مافیای ثروت و قدرت

 

ما با احساس وظیفه و در راستای دفاع از منافع ملی، تلاش نمودیم تاگزارش روشنگرانه‌ای را در خصوص عالیجنابان قدرت‌طلب و مافیای ثروت و قدرت (خاندان آقای هاشمی رفسنجانی) به نظر شما برسانیم. باشد که با گوشزد نمودن خطر این غد? چرکین و مهلک، سهم کوچکی در پیشگیری از تکوین انحصار و تمامیت‌خواهی داشته باشیم.

ملت شریف و عزیز،دهمین انتخابات ریاست جمهوری، نقط? عطف و تعیین‌کننده‌ای برای کشور عزیزمان ایران می‌باشد. از یک سو پیروزی عالیجنابان مافیایی (حزب کارگزاران سازندگی و خاندان آقای هاشمی) می‌تواند کشور را به سیر قهقرایی سوق داده و منافع ملی را مورد تهدید قرار دهد و از دیگر سو عدم کامیابی آنان نیز می‌تواند نویدبخش امید به آینده‌ای بهتر- به ویژه برای جوانان- باشد.

بر این اساس ما با احساس وظیفه و در راستای دفاع از منافع ملی، تلاش نمودیم تاگزارش روشنگرانه‌ای را در خصوص عالیجنابان قدرت‌طلب و مافیای ثروت و قدرت (خاندان آقای هاشمی رفسنجانی) به نظر شما برسانیم. باشد که با گوشزد نمودن خطر این غد? چرکین و مهلک، سهم کوچکی در پیشگیری از تکوین انحصار و تمامیت‌خواهی داشته باشیم.

مافیا به ‌گروه‌هایی ذی‌نفوذ و در سایه‌ای اطلاق می‌گردد که بصورت اختاپوسی برشبکه های مالی، تجاری و صنعتی یک کشور پنجه می‌اندازد. گروه‌های مافیایی همواره درصدد کسب ثروت بوده و برای حصول و حفظ آن، لاجرم می‌بایست صاحب قدرت نیز گردند. مافیا با برخورداری از ثروت بی‌حد وحصر در وهل? اول سعی می‌کنند با حمایت از برخی سیاستمداران‌، اراد? خود را به آنان تحمیل کرده و شبک? ثروت را از پشتیبانی سیاسیون برخوردار نمایند. این گروه‌های مخوف و هولناک، چنانچه موانعی در مقابل خود مشاهده نکنند، خواهند کوشید تا با بالا رفتن از نردبان قدرت، از یک طرف، روند کسب و حفظ ثروت را تسریع نموده و از طرف دیگر برای خود مصونیت آهنین و چند لایه ایجاد کنند.
گروههای مافیایی که اصطلاحاً به «دولت در سایه» معروف می باشند
  برای رسیدن و دستیابی به اهداف و مقاصد خود از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کنند. « تهدید و ارعاب » ، « تخریب و بی‌شخصیت نمودن اشخاص» و «حذف فیزیکی» از جمله شیوه‌های مافیا برای برخورد با رقیبان و عوامل سد‌کننده می‌باشد.
کشور ایران نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشد و در چند سال گذشته- بویژه شرایط پس از جنگ-
  یک جریان مافیای بسیار بزرگ در کشور شکل گرفته است که با بهره‌گیری از رانتهای بی‌شمار دولتی، به دنبال کسب ثروت بیشتر و توسع? قدرت خود می‌باشد. محفل موسوم به کارگزاران سازندگی و خاندان آقای هاشمی‌رفسنجانی مصداق بارز این شبکه مافیایی است.

در این سلسله نوشتار به معرفی و ذکر اقدامات آنان در دو عنوان جداگان? «عالیجنابان قدرت‌طلب» و « مافیای ثروت و قدرت» خواهیم پرداخت. عالیجنابان قدرت‌طلب که شمار? اول آن منتشر شده‌است- به معرفی و فعالیت‌های مافیایی عناصر حزب کارگزاران سازندگی می‌پردازد و مافیای ثروت و قدرت نیز، روشنگری پیرامون خاندان آقای هاشمی رفسنجانی را وجه? همت خود قرار داده است. امید آن داریم که مورد توجه مردم عزیز کشورمان بویژه - نسل جوان-  قرار گیرد.

اعمال قدرت برای تبدیل اراضی منابع طبیعی به ویلا

آقای محمد هاشمی (برادر آقای هاشمی رفسنجانی) با استفاده از  نفوذ و قدرت خود در سال 1380، چندین هکتار از اراضی منابع ملی پلاک 24 اصلی، موسوم به لالانِ شهرستان شمیرانات (واقع در فشم) متعلق به اراضی منابع طبیعی را تصرف می‌نماید.

1) مدیرکل منابع طبیعی استان تهران  ( غلامعباس عبدی‌نژاد) در تاریخ 26/4/83 طی نام?‌ شمار? 11697/67 خطاب به دفترخان? اسناد رسمی  شمار? 539 تهران، درخواست نموده تا نسبت به ثبت و انتقال قطعی 12450 مترمربع از اراضی منابع‌ملی پلاک 24 موسوم به لالان، با استناد به مجوز شماره 5/2321 صادره در تاریخ 7/3/80 از ریاست سازمان جنگلها و مراتع کشور، به محمد هاشمی اقدام نماید.
آقای محمد هاشمی قبل از انتقال سند فوق، اقدام به فروش یا انجام قراردادهای صوری جهت انتقال سند قسمتهای دیگری از ملک تصرف‌شده به نام نزدیکان خود نموده است.
2) محمد هاشمی (قبل از اقدامات ذکر شده در بند 1) اقدام به تأسیس شرکت «کوثر پارس» به شماره ثبت 202662 به نام حمید رضا
  نظری (برادر خانم وی) ، فرزند محمد، متولد 1345، به شماره شناسنام? 1342 ، نموده که چند هزار متر از  شش دانگ قطع? یک، به مساحت 492295 مترمربع اراضی پلاک 1066 فرعی و 24 اصلی را با نام این شرکت به ثبت می‌رساند.

3) مجتمع فرهنگی روشنگران متعلق به محمد هاشمی در تاریخ 11/10/1381 قطعه زمینی به مساحت 562 مترمربع از زمین متعلق به پلاک 24 اصلی لالان(فشم) را به خانمی به نام طاهره گلکار فروخته است.
لازم به ذکر است آقای محمد هاشمی در بخشی از متصرفات مذکور اقدام به ساخت دو مجتمع ویلایی فدک و ریحانه نموده که تاکنون حدود 18 واحد آن آماده و هر واحد به مبلغ 000/000/800/2
  الی 000/000/000/3 ریال فروخته شده است. دفتر فروش این ویلاها در دفترچه‌ای در مورد آنها آورده است: ... در حال حاضر 18 واحد ویلایی مستقل با متراژهایی از 150 تا 350 مترمربع بنا و زمین از 400 تا 2250 مترمربع می‌باشد.
هر واحد ویلایی دارای شوفاژخانه‌ مستقل، سرایداری، دو انشعاب آب، یک انشعاب برق و یک خط تلفن بوده و شهرک نیز دارای نگهبانی و جاده اختصاصی میباشد.‌بایک حساب سرانگشتی ساده میتوان به این موضوع پی بردکه تنهاازفروش 18واحدویلایی فوق مبلغ 000/000/000/54
  ریال سود عاید  محمد هاشمی گردیده‌است.
 
سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت و خاندان آقای هاشمی

سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت، تحت سیطر? کامل مافیای قدرت و ثروت قرار دارد. اینان از این طریق علاوه بر کسب درآمدهای هنگفت، اقدامات مورد نظر خود را در پوشش این سازمان ساماندهی و پشتیبانی مالی می‌نمایند.
در حال حاضر امتیاز ساخت، تعمیر و نگهداری و واگذاری مراکز توزیع
CNG (گاز فشرده طبیعی) از طریق این سازمان در اختیار اعضاء این خاندان قرار گرفته‌است.خاندان آقای هاشمی با استفاده از این رانت 100 نشری? محلی و استانی را بین 000/000/4 تا 000/000/7 ریال و چند روزنام? سراسری را به میزان 000/000/000/1 پشتیبانی مالی می‌نمایندتا آنان درجهت سیاستهای مافیای ثروت و قدرت، افکار عمومی را شکل دهند.
 
وجوهات بنیاد بیماریهای خاص در خدمت انتخابات

اسناد موجود در بنیاد بیماریهای خاص حاکی از آن است که در سال 1374 مبلغ000/000/000/2 ریال از وجوهات بنیاد بیماریهای خاص، تحت مسئولیت خانم فاطمه هاشمی (دختر آقای هاشمی رفسنجانی)، توسط آقای آشوری در اختیار ستاد انتخاباتی کارگزاران قرار گرفته‌است. با توجه به شرایط موجود سوء استفاده مالی از محل وجوهات بنیاد بیماریهای خاص در انتخابات آتی متصور می‌باشد.

 


نوشته شده توسط حقیقت دوست 88/3/27:: 6:27 صبح     |     () نظر